Baca Şapkası

Çatı üzerindeki bacanın, çatı mahyasını veya yanındaki en yüksek yapıyı en az yarım metre mümkünse 1 metre geçmesi gerekmektedir. Bacanıza yakın mesafede bulunan daha yüksek bir yapı bacanın sağlıklı çekişini engeller.

Çatı üzerindeki bacanızda dikkat etmeniz gereken bir başka önemli kriter baca şapkanızdır. İdeal bir baca şapkasının en önemli özelliği; Lodos, Poyraz gibi ters rüzgarlı havalarda bacanın geri basmasını ve yağmur suyunun baca içerisine girmesini engelliyor olmasıdır. Bunun için, 3 katlı, 45° eğimli koruma kanatları olan Çin tipi baca şapkalarını tercih etmelisiniz. Bu tip baca şapkaları; şöminenizde tütme ve düşük randımanlı çekiş olmasını engellemenin dışında, bacanızı kuşların yuva yaparak tıkamasını da engeller.


Şantiyelerde baca şapkalarının basit bir şekilde yapımı sırasında ödenen malzeme ve işçilik ücretleri puantaja göre belirlendiği için bu maliyetlerin ekonomik olduğu sanılmaktadır. Aslında bir bacaya uygulanan Baca Şapkası’nın fiyat analizi yapıldığında bacanın çok daha ucuza geldiği, daha estetik olduğu ve problemsiz çalıştığı görülür.

SİZDE BACA ŞAPKASI İŞLERİNİZ İÇİN BİZİ AYABİLİRSİNİZ..


BACA ŞAPKALARI GALERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ...

Duyuru ve Haberler

BACA KAPAĞI
Baca Kapakları Modüllerinde istenilen ölçü ve şekilde imalat yapmaktayız.

Baca Şapkası Bizim İşimiz
Baca Şapkası üretiminde Türkiyenin lider firmalarından biri olan Baca My Dizayn olarak sizlere bu alanda hizmet vermekten memnuniyet duymaktayız..

Web Sitemiz Yenilendi
Siz değerli müşterilerimize daha kaliteli bir hizmet verebilmek için baca şapkaları web sitemizi yeniledik..

Müşteri Hizmetleri